Manufacturer of a wide range of products which include plastic storage bin and storage plastic container.
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25kg |
| Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Size/Dimension | 195 L X 150 B X 100 H MM |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Container Type | Storage Bin |
| Inner Dimension | 365 x 265 x 115 mm |
| Bin Type | Storage Bin |
| Shape | Square |
| Stackable | Yes |
| Partition Type | Fixed Partition |
| Lid Type | With Lid |
| Color | Blue |
| Brand | Shreeji |
| Volume Capacity | 50 L |
| Material | Stainless Steel |
| Size/Dimension | 300 L x 215 B x 160 H mm |
| Thickness | 2 mm |
| Weight | 3 kg |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 30 Kg |
| Load Capacity | 10 kg |
Minimum order quantity: 200 Piece
Rashmikant (Owner)
Shreeji Enterprise
39, Small Scale Industrial Estate, Rakhial
Ahmedabad - 380023, Gujarat, India