Manufacturer of a wide range of products which include aluminum square type tiltable tower ladders.
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Extended Height | 25 ft (7.6 m) |
| Load Capacity | 150 kg |
| Ladder Type | Climbing, Step Ladder |
| Usage/Application | Industrial |
| Closed Height | 14 ft (4.3 m) |
| Number of Sections | 2 Section |
| Wheels Type | Solid Rubber, Castor with Brake, Pneumatic Type |
| Features | With Winch, With Guard Rail, Motorized, With Tool Tray, With Jack Rods |
| Color | Silver |
| Brand | Shreeji Enterprise |
| Is It Adjustable | Adjustable |
| Grade | HE-30 |
| Warranty | 12 Month |
| Material | Aluminum |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Rashmikant (Owner)
Shreeji Enterprise
39, Small Scale Industrial Estate, Rakhial
Ahmedabad - 380023, Gujarat, India