Our range of products include mini wire rope hoist and industrial chain pulley block.
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 Kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | SHREEJI |
| Phase | AC-220/230V 50/60 H |
| Chain Length | 8 m |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 To 6 Ton |
| Brand | Shreeji |
| Usage/Application | Single Grinder Crane |
| Material | Mild Steel |
| Type | Manual |
| Standard Lift | 6 m, 9 m, 3 m |
| Color | Orange |
| Model Name/Number | SE - 158 |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Rashmikant (Owner)
Shreeji Enterprise
39, Small Scale Industrial Estate, Rakhial
Ahmedabad - 380023, Gujarat, India