We are a leading Manufacturer of l type platform truck from Ahmedabad, India.
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Power Source | Manual |
| Load Capacity | 500 kg |
| Power Type | Manual |
| Foldable | Yes |
| Material | Mild Steel |
| Wheel Type | Red Polymer wheel |
| Model Name/Number | SE - 141 |
| Brand | Shreeji |
| Operating Type | Manual |
| Shape | L Shape |
| Color | Blue |
| Size/Dimension | Size: 36" L X 18" W X 48" H |
| Overall Height | 1170 mm |
| Coating Type | Color Coated |
| Weight | 50 kg |
| Platform Size | 900 × 600 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Rashmikant (Owner)
Shreeji Enterprise
39, Small Scale Industrial Estate, Rakhial
Ahmedabad - 380023, Gujarat, India