Providing you the best range of rough terrain pallet truck with effective & timely delivery.
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 2 .5 ton |
| Wheel Type | Solid Rubber |
| Fork Length | 1150 mm |
| Type | Hand Operated |
| Usage/Application | Material Handling |
| Fork Width | 550 mm |
| Lifting Speed | 70 mm/sec |
| Wheel Material | Nylon |
| Usage Area | Outdoor, Farm, Yard, Construction |
| Body Material | Heavy Duty MS |
| Steering Type | Manual |
| Warranty | 12 Months |
| Model No | SE - 101/A |
| Diameter | 1150*550mm |
| Make | SE-SHREEJI |
Rashmikant (Owner)
Shreeji Enterprise
39, Small Scale Industrial Estate, Rakhial
Ahmedabad - 380023, Gujarat, India