We are a leading Manufacturer of gas cylinder trolley for single cylinder, gas cylinder trolley type 6 and single gas cylinder trolley from Ahmedabad, India.
₹ 6200 / Piece Get Latest Price
| Cylinder Holding | Single |
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | One Oxygen Cylinder |
| Wheel Type | Cast Iron |
| Wheel Diameter | 125 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Model Name/Number | SE - 146 |
| Brand | Shreeji |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Blue |
| Number Of Wheels | 3 Wheel |
| Trolley Dimension | Size 63" L X 18" W |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | Complete structure made from M.S. Angle & M. S. Pipe supported by M. S. Flat in 'U' shape for resti |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Cylinder Type | Oxygen |
| Cylinder Holding | Six |
| Material | Mild Steel |
| Wheel Type | Polyurethane |
| No. Of Wheels | 4 Wheel |
| Load Capacity | Six Oxygen Cylinder |
| Model Name/Number | SE - 149 |
| Brand | Shreeji |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Blue |
| Number Of Wheels | 4 Wheel |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Cylinder Type | Oxygen |
| Cylinder Holding | Single |
| Material | Mild Steel |
| Wheel Type | Cast Iron |
| Wheel Diameter | 125 mm |
| No. Of Wheels | 2 Wheel |
| Load Capacity | One Oxygen Cylinder |
| Model Name/Number | SE - 147 |
| Brand | Shreeji Enterprise |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Blue |
| Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 1 Piece
Rashmikant (Owner)
Shreeji Enterprise
39, Small Scale Industrial Estate, Rakhial
Ahmedabad - 380023, Gujarat, India