Pioneers in the industry, we offer gas cylinder hand trolley, oxygen/ lpg gas cylinder trolley and double cylinder gas trolley from India.
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Cylinder Type | LPG |
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | One Oxygen and One LPG |
| Wheel Type | Cast Iron |
| No. Of Wheels | 4 Wheel |
| Application | Laboratory, Hospital, Industrial, Gas Plant |
| Model Name/Number | SE - 148 |
| Brand | Shreeji |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Blue |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Number Of Wheels | 3 Wheel |
| Trolley Dimension | Size 63" L X 18" W |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | Complete structure made from M.S. Angle & M. S. Pipe supported by M. S. Flat in 'U' shape for resti |
Minimum order quantity: 1 Piece
Complete
structure made from M.S. Angle & M. S. Pipe supported by M. S. Flat in `U’ shape for resting Oxygen
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Cylinder Type | LPG |
| Cylinder Holding | Double |
| Material | Mild Steel |
| Wheel Type | Polyurethane |
| No. Of Wheels | 4 Wheel |
| Load Capacity | One Oxygen and One LPG |
| Model Name/Number | SE - 148 |
| Brand | Shreeji |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Blue |
| Trolley Dimension | Size 63" L X 18" W |
| Application | Laboratory, Industrial, Hospital, Hotel |
| Finish | Powder Coated |
| Handle Type | Double Handle |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Cylinder Type | Oxygen |
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Two Oxygen Cylinder |
| Wheel Type | Cast Iron |
| No. Of Wheels | 4 Wheel |
| Application | Laboratory, Hospital, Gas Plant, Industrial |
| Model Name/Number | SE - 147 |
| Brand | Shreeji |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Blue |
| Number Of Wheels | 4 Wheel |
| Trolley Dimension | Size 63" L X 18" W |
| Finish | Powder Coated |
| Handle Type | Double Handle |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Rashmikant (Owner)
Shreeji Enterprise
39, Small Scale Industrial Estate, Rakhial
Ahmedabad - 380023, Gujarat, India