Offering you a complete choice of products which include single drum attachment, double drum attachment and manual drum handler.
₹ 28500 / Piece Get Latest Price
| Attachment Type | Fork Positioner |
| Load Capacity | 350kg |
| Mounting Class | Class III |
| Part Required | Fork |
| Hydraulic Functions | Fork Position |
| Material | Mild Steel |
| Usage | Recycling, Paper Mill, Ports, Warehouse, Manufacturing, Textile |
| Usage/Application | Drum Shifting |
| Model Name/Number | SE - 131 |
| Brand | Shreeji |
| Color | Orange |
| Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Attachment Type | Fork Positioner |
| Load Capacity | 350kgs |
| Mounting Class | Class II |
| Part Required | Fork |
| Material | Mild Steel |
| Usage | Textile, Paper Mill, Manufacturing, Ports, Warehouse |
| Usage/Application | Drum Shifting |
| Model Name/Number | SE - 132 |
| Brand | Shreeji |
| Color | Orange |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 7200 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Drum Hnandler |
| Type | Manual |
| Model Name/Number | SE - 122 |
| Lifting Height | 250-500 mm |
| Warranty | 12 months |
| Lifting Capacity | 500 kg |
| Self Weight | 100-150 (kg) |
| Drum Material | Plastic |
| Brand | Shreeji Enterprise |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Rashmikant (Owner)
Shreeji Enterprise
39, Small Scale Industrial Estate, Rakhial
Ahmedabad - 380023, Gujarat, India